FC Zbrojovka brno

 

FC Zbrojovka Brno 

Fotbalová Zbrojovka, to je v českém fotbale pojem. Klub patří k nejznámějším a nejslavnějším v České republice, vždyť před dvěma lety oslavil sté výročí od založení. Zbrojovka, to není jen první tým v SYNOT lize, ale především početná mládežnická základna, která sídlí v moderním tréninkovém centru v Brněnských Ivanovicích, kde o ně pečuje tým zkušených a zapálených trenérů pod vedením mládežnického šéftrenéra Luďka Zajíce.

Jedním z nejúspěšnějších koučů v mládežnických týmech je bývalý prvoligový hráč Brna Pavel Šustr, pod něhož spadají všechna žákovská mužstva. „Všechny kategorie se běžně pohybují v horních patrech tabulek.  V loňské sezoně obsadila kategorie do 15 let druhé místo v rámci celé České republiky“ vysvětluje Pavel Šustr.

S fotbalem se ve Zbrojovce začíná ve velmi útlém věku. „Je běžné, že kluci jsou u nás v přípravkách od šesti let. Na náborové tréninky už chodí i pětiletí kluci. Seznámit se s balónem, prostředí, trenéry,“ dodává Šustr. Tréninky i zápasy nejmladších kategorií bývají většinou při areálu ZŠ Janouškova, někdy ale samozřejmě také na Srbské.

A kolik peněz stojí podpora mladé fotbalové naděje? „Finančně náročný fotbal příliš není, protože ze začátku to rodiče stojí spíš jen vybavení – kopačky, dres. Vše ostatní, co je potřeba k tréninkům, má náš klub k dispozici. Až se pak dostanou do nějakého přípravkového týmu, obnáší to roční příspěvky,“ říká trenér, který je u mládeže Zbrojovky už sedmým rokem. Zbrojovka má samozřejmě také ženské týmy, takže pokud byste chtěli vědět více, obraťte se na následující kontakty.

 

FC Zbrojovka brno