VK KRÁLOVO POLE BRNO

 

V Králově Poli se jeden z místních klubů soustředí čistě na ženský volejbal. Je to samozřejmě VK KP Brno. Zatímco ženy bojují v naší nejvyšší soutěži, se stejnou energií vstupují do svých utkání také mladší dívky. Dokazuje to například stříbrná medaile starších žákyň, kterou vybojovaly na mistrovství České republiky, nebo hezké páté místo mladších žákyň.

Trenérkou volejbalové přípravky je v klubu Sandra Onderková, která současně hraje v prvním týmu. Na trénincích učí dívky v různém věku: „Mají od šesti do dvanácti let. I u nás platí, že čím dříve se s volejbalem začne, tím lépe. Kolem sedmi let je to ideální. Ale i když přijdou starší holky, nic se neděje,“ říká Sandra Onderková, která dodává, že přípravka je zaměřená spíše všeobecně.

Mladé volejbalistky trénují v různých prostředích brněnských středních i základních škol. Můžeme zmínit Slovanské náměstí, Vedlejší, Pastviny nebo Milénovu. Velice rychlý sport není podle trenérky příliš finančně náročný: „Potřebujete vlastně jen sportovní oblečení a odpovídající obuv. Ale to je ve všech sportech stejné,“ usmívá se Sandra Onderková.

VK KRÁLOVO POLE BRNO