KPSP KOMETA BRNO

 

Plavání je jeden z nejnáročnějších sportů. Zatímco běhat umí téměř každý automaticky, u plavání musíte děti nejdříve naučit, aby se neutopily, a poté je učit plavat podle pravidel. Plavecká Kometa má nejširší základnu právě u mladších dětí, ale s přibývajícím věkem počet plavců i plavkyň ubývá, vzhledem k náročnosti tréninků. Přesto muži z Komety posbírali již 20 titulů Mistrů republiky v soutěži družstev za sebou a u nás prakticky nemají konkurenci.

Předseda KPSP Kometa Brno Mgr. Zdeněk Tobiáš upřesňuje, od kolika let nejvíce dětí začíná s plaváním: "Potřebujeme, aby děti trošku rozuměly, co po nich chceme. Je rozdíl mezi kurzem plavaní pro děti a nácvikem plaveckých technik. Navazujeme na pobyt malých dětí ve vodě a odstraňovaní strachu z vody tak v šesti, sedmi letech dítěte, kdy můžeme dětem vysvětlit, jak správně plavat, dýchat, používat paže a nohy, atd."

Plavání má několik disciplín, ze kterých si můžete v Kometě vybrat. Můžeme jmenovat samotné plavání, dalšími jsou vodní pólo nebo synchronizované plavání. "Tři naše hlavní základny pro kurzy plavání jsou Kraví Hora, Kohoutovice a malé školní bazénky, protože téměř v každé čtvrti je školní bazének." Cena pololetního příspěvku je přibližně kolem 1500,- Kč za dítě. S věkem a vyšší profesionalitou náklady na sport i poplatky rostou a tréninky pak převážně probíhají na Městském plaveckém stadionu Lužánky.

KPSP KOMETA BRNO