itelligence BULLDOGS BRNO

 

Když v Brně zmíníme slovíčko „Buldoci“, mnohým z nás se určitě vybaví místní florbalový klub. Muže můžete vidět v televizi, ale na mládež musíte na živo. A rozhodně je nač se dívat. Starší i mladší žáci totiž v poslední dekádě získali zlaté medaile pro mistry republiky. „V letošní sezóně pak skončili naši junioři druzí, což je velký úspěch. Nejčerstvější je pak stříbro mladších žáků na mistrovství republiky. S mládeží se nám dlouhodobě daří probojovat se na závěrečné turnaje,“ dodává prezident klubu Miroslav Mikšl.

Pro novou sezónu chystají Buldoci velkou změnu, která se bude týkat jejich nejmladších nadějí: „Máme ve výstavbě halu na ulici Střední. Projekt Florbalového centra mládeže by měl od léta roku 2013 probíhat právě v této nové hale, kam se přesune nejen sídlo celého klubu, ale i podstatná část tréninkových hodin a zápasů ligových soutěží všech věkových kategorií. Halu Vodova využíváme ve starších kategoriích juniorů a dorostenců. Mladší chodí do haly Tesla na Lesné nebo do tělocvičny na Čejkovické,“ říká florbalový činovník.

 

Pokud byste chtěli s vaším dítětem florbal vyzkoušet, Buldoci přijímají nové členy (chlapce i dívky) již od čtyř let a pan Mikšl popisuje, jak je to s poplatky za sportování: „V prvopočátcích florbal náročný není. Od nejnižších kategorií se začíná zhruba na 2000,- Kč za rok a s kategoriemi nahoru to trošku stoupá. Hodně totiž záleží na počtu tréninků a dalších detailech. I tak je florbal levný halový sport, který nabízí dětem velkou zábavu,“ zmiňuje vzrůstající oblíbenost moderního sportu.

itelligence BULLDOGS BRNO