HANDBALL KRÁLOVO POLE BRNO

Dalším z královopolských klubů jsou házenkáři. Také oni se snaží si vlastní hráče vychovat a nejlépe tak doplnit první tým. V mládežnických kategoriích se zabydleli mladší dorostenci, kteří hrají střed tabulky a starší dorostenci plánují útok na extraligu. Bylo to totiž poprvé, co hráli samostatně pod hlavičkou Handballu Královo Pole.

Dění v celé mládeži sleduje koordinátor Pavel Mareček a od nejmenší kategorie po nejstarší má správný přehled. „V klubu začínáme minižáky, což jsou v podstatě prvňáci. Důležité také je, že u nejmladších žáků nejdeme vyloženě po výsledcích. Chceme, aby se hlavně vyhráli,“ říká Mareček, podle nějž je ideální věk na začátek s házenou kolem deseti let. „I když trenéři říkají, aby přišly děti co nejdříve, nejvíce kluků přichází zhruba kolem tohoto věku. Pokud jsou kluci šikovní, během roku dvou se házenou naučí tak, že jsou schopni hrát soutěž.“

I co se týče finanční náročnosti, si případní zájemci nemusejí dělat těžkou hlavu: „Kromě toho, že se platí členské příspěvky, kluci potřebují jen tenisky, tričko a trenýrky. Zbytek dostávají od klubu. U minižáků ještě vozí rodiče děti po turnajích, což u starších kategorií také zajišťuje klub,“ doplňuje Pavel Mareček.

HANDBALL KRÁLOVO POLE BRNO