Draci Brno

 

Jen málokterý sportovní klub se může pochlubit 17 mistrovskými tituly. Muži baseballových Draků se řadí právě do této malé hrstky. Možná ještě zajímavější je však bilance mládežnická. „Jsme nejúspěšnějším mládežnickým klubem v České republice. Za posledních dvacet let jsme nasbírali sedmadvacet titulů z různých kategorií,“ těší generálního manažera klubu Arnošta Nesňala.

Pro hru, kde se vše točí kolem kulatého bílého míčku, si své hráče Draci vybírají už v útlém věku. „Bereme děti od pěti do osmi let s tím, že je všechno naučíme. U těch starších samozřejmě vítáme, když už mají nějakou sportovní průpravu, ale stále je možné s baseballem začít,“ říká bývalý profesionální hráč.

Dění kolem baseballových Draků se odehrává především v Komárově, kde leží městský baseballový stadion. „Na něm jsme v dubnu až říjnu a mimo sezónu máme pronajaty různé tělocvičny,“ říká Nesňal. Šéf klubu pro případné zájemce uvádí, čím je svižná hra jedinečná: „Baseball je sport pro každého.  I kluk s lehkou nadváhou, který má silový potenciál, či hubený rychlý štírek, v něm může najít svoje. Je to takové zajímavé oživení,“ říká Arnošt Nesňal. Zbývá jen dodat, že první půlrok se platí poplatek 500,- Kč, následující rok 1000,- a s dalšími kategoriemi ještě vzrůstá. Starší ročníky totiž hrají celonárodní ligy.

 

Draci Brno