BK IMOS BRNO

Velice úspěšnou sezónu za sebou mají mládežnické oddíly basketbalového oddílu BK IMOS Brno. Mladší dorostenky i starší žákyně vyhrály republikové tituly, mladší žákyně byly na mistrovství republiky na třetím místě. V klubu si také na práci s mládeží a výchově hráček zakládají.

Nejmladší hráčky poprvé přicházejí zkoušet basketbal ve věku kolem osmi let, ale podle trenéra Petra Křivánka často přijdou i holky starší nebo naopak mladší. „Vždy je to volba rodičů. Každý má k basketbalu takový respekt, ale vůbec není čeho se bát. Přichází k nám děti, které balón ještě ani neviděly,“ usmíval se trenér, jehož nejstarší kategorií jsou starší žákyně.

V basketbalových přípravkách se platí poplatky 3.000,- Kč na rok. Holky přitom mohou třikrát až čtyřikrát týdně trénovat ve špičkové hale, kde jim ostatní vybavení klub zapůjčí. „Basketbal je všestranná hra, děti se ze začátku učí všeobecné základy, sportují. Navíc si najdou nové kamarádky,“ vykládá trenér, který na své pozici působí už osmým rokem. Domácí tréninky i většinu zápasů hrávají mladé basketbalistky stejně jako jejich ženské vzory ve Sportovní hale na Rosničce.

BK IMOS BRNO