Valosun Brno

Před pár lety se dorostenky současného VALOSUNU KP Brno staly mistryněmi republiky. Nejčerstvější mládežnické úspěchy jsou stříbrné a bronzové. Klub má 11 dívčích celků zařazených do systému SCM a SpS a 7 přípravek po celém Brně. O žákyně, minižákyně i nábory se stará převážně trenér Petr Mazálek.

Na trénink mohou do VALOSUNU zavítat i dívky, které basketbal ještě nikdy nehrály: „Holky se nemusí ničeho bát, vše se u nás naučí. Nabíráme děti od první třídy do páté, takže doplňujeme i stávající ročníky. Hráčky, které začnou dříve, většinou mívají výhodu, ale znám i případy, kdy holky začaly ve čtrnácti letech a pokud to měly v sobě, během dvou let ostatní dohnaly. Navíc je celkem jedno, jestli je hráčka vysoká nebo ne, protože potřebuje oba typy. A menší holky jsou často velmi šikovné“ vyvrací zapálený trenér stereotyp, že by měla být každá basketbalistka vysoká.

S členskými poplatky jsou na tom v Králově Poli podobně jako v Žabinách. „Pro dívky, co hrají celostátní soutěže, je to zhruba 600,- Kč na měsíc, podstatnou část zajišťuje klub. Pro děti v přípravkách je to 3000,- Kč za rok,“ říká Mazálek, jenž se trenéřině věnuje už patnáctým rokem.

Valosun Brno