Volejbal


Volejbal Brno

V nejvyšší domácí soutěži nechybí Brno ani v mužském volejbale. Muži oddílu Volejbal Brno skončili na celkovém sedmém místě. Dospělý tým může těžit z práce mládežnických trenérů, kteří vychovávají kvalitní volejbalisty. Svědčí o tom i čtyři tituly pro juniorské mistry republiky. Nejčerstvější medailí je pak zlato, které získali brněnští kadeti.

Mladíci se mohou do volejbalového klubu zapojovat zhruba od desíti let. „Spolupracujeme se sportovní školou Milénova, kam chodí děti od páté třídy, takže by se dalo říct tak těch deset,“ dodává trenér starších kategorií. Děti, které chtějí hrát volejbal, se nemusejí stydět, pokud základy tohoto sportu neznají. „Nevadí to. Začneme je postupně učit prsty, odbytí obouruč vrchem a spodem,“ popisuje trenér začátky.

Podle pana Šamšuly je volejbal jedním z nejtěžších sportů na naučení, ale zároveň v sobě skrývá hodně umění. Pokud byste měli zájem zařadit svého syna do brněnského oddílu, členský příspěvek je pět tisíc korun ročně.

 

 

Volejbal Brno
VK KRÁLOVO POLE BRNO

 

V Králově Poli se jeden z místních klubů soustředí čistě na ženský volejbal. Je to samozřejmě VK KP Brno. Zatímco ženy bojují v naší nejvyšší soutěži, se stejnou energií vstupují do svých utkání také mladší dívky. Dokazuje to například stříbrná medaile starších žákyň, kterou vybojovaly na mistrovství České republiky, nebo hezké páté místo mladších žákyň.

Trenérkou volejbalové přípravky je v klubu Sandra Onderková, která současně hraje v prvním týmu. Na trénincích učí dívky v různém věku: „Mají od šesti do dvanácti let. I u nás platí, že čím dříve se s volejbalem začne, tím lépe. Kolem sedmi let je to ideální. Ale i když přijdou starší holky, nic se neděje,“ říká Sandra Onderková, která dodává, že přípravka je zaměřená spíše všeobecně.

Mladé volejbalistky trénují v různých prostředích brněnských středních i základních škol. Můžeme zmínit Slovanské náměstí, Vedlejší, Pastviny nebo Milénovu. Velice rychlý sport není podle trenérky příliš finančně náročný: „Potřebujete vlastně jen sportovní oblečení a odpovídající obuv. Ale to je ve všech sportech stejné,“ usmívá se Sandra Onderková.

VK KRÁLOVO POLE BRNO