Rugby


RUGBY CLUB DRAGON BRNO

V Brně Maloměřicích se na Cacovickém ostrově usídlil Dragon, tedy klub, který se zaměřuje na rugby. Kromě mužské kategorie jsou v Dragonu také kategorie do devíti, jedenácti, třinácti a patnácti let. I když by to možná mnohý fanda neřekl, v nejmladších kategoriích zápolí i děvčata.

Výběr do jedenácti let dělá v současné sezóně klubu hodně radosti. Mladíci totiž vyhrávají téměř všechny turnaje. „I nejmenší kluci, kategorie do devíti let, občas získávají poháry,“ těší sportovního ředitele klubu Jiřího Šťastného.

Ke kontaktnímu sportu však můžete svoji ratolest přihlásit dříve. „Přípravku máme už od sedmi let. Že je od sedmi ale neznamená, že nemůžeme přijmout i starší děti. Záleží, jak jsou šikovné. Pokud je kluk nadaný, může hned hrát,“ říká pan Šťastný.

Jako u většiny brněnských sportů se platí i v Dragonu členské příspěvky, ale žádné závratné sumy nečekejte. „Kluci musí mít hlavně vybavení jako kopačky nebo tenisky. Příspěvky jsou 1000,- Kč za půlrok, ale možná se trošku zvednou, protože provozní náklady neustále stoupají,“ říká ředitel klubu. Pokud chcete pro své dítě netradiční sport, rugby by vás mohlo nadchnout.

RUGBY CLUB DRAGON BRNO