Basketball


BK IMOS BRNO

Velice úspěšnou sezónu za sebou mají mládežnické oddíly basketbalového oddílu BK IMOS Brno. Mladší dorostenky i starší žákyně vyhrály republikové tituly, mladší žákyně byly na mistrovství republiky na třetím místě. V klubu si také na práci s mládeží a výchově hráček zakládají.

Nejmladší hráčky poprvé přicházejí zkoušet basketbal ve věku kolem osmi let, ale podle trenéra Petra Křivánka často přijdou i holky starší nebo naopak mladší. „Vždy je to volba rodičů. Každý má k basketbalu takový respekt, ale vůbec není čeho se bát. Přichází k nám děti, které balón ještě ani neviděly,“ usmíval se trenér, jehož nejstarší kategorií jsou starší žákyně.

V basketbalových přípravkách se platí poplatky 3.000,- Kč na rok. Holky přitom mohou třikrát až čtyřikrát týdně trénovat ve špičkové hale, kde jim ostatní vybavení klub zapůjčí. „Basketbal je všestranná hra, děti se ze začátku učí všeobecné základy, sportují. Navíc si najdou nové kamarádky,“ vykládá trenér, který na své pozici působí už osmým rokem. Domácí tréninky i většinu zápasů hrávají mladé basketbalistky stejně jako jejich ženské vzory ve Sportovní hale na Rosničce.

BK IMOS BRNO
MMCITÉ BRNO

Patří mezi tři střediska v České republice, která mají statut vrcholového sportovního centra mládeže. A klub je náležitě hrdý, že tomu také odpovídají výsledky. V sezóně 2012/2013 ukazovala všechna věková mužstva také výtečnou tréninkovou morálku.

 

Muži se v ní blýskli postupem do nejvyšší basketbalové soutěže MATTONI národní basketbalové ligy. Co to znamená? Že Brno bude mít v naší prestižní soutěži opět mužské zastoupení, ale hlavně že brněnští mladí a talentovaní hráči nebudou utíkat do zahraničí nebo jiných republikových celků.

 

V týmu, který bude MMCITÉ Brno reprezentovat v sezóně 2013/2014 je převážná část odchovanců. K tomu samozřejmě přispělo výborné klubové prostředí včetně odpovídajícího zázemí haly Morenda, která je po dokončení rekonstrukce. Stadion, kde basketbalisté našli domácí palubovku, se nachází na ulici Vídeňská a právě sem klub zve zájemce každého věku, kteří by si chtěli tento krásný sport vyzkoušet.

MMCITÉ BRNO
Valosun Brno

Před pár lety se dorostenky současného VALOSUNU KP Brno staly mistryněmi republiky. Nejčerstvější mládežnické úspěchy jsou stříbrné a bronzové. Klub má 11 dívčích celků zařazených do systému SCM a SpS a 7 přípravek po celém Brně. O žákyně, minižákyně i nábory se stará převážně trenér Petr Mazálek.

Na trénink mohou do VALOSUNU zavítat i dívky, které basketbal ještě nikdy nehrály: „Holky se nemusí ničeho bát, vše se u nás naučí. Nabíráme děti od první třídy do páté, takže doplňujeme i stávající ročníky. Hráčky, které začnou dříve, většinou mívají výhodu, ale znám i případy, kdy holky začaly ve čtrnácti letech a pokud to měly v sobě, během dvou let ostatní dohnaly. Navíc je celkem jedno, jestli je hráčka vysoká nebo ne, protože potřebuje oba typy. A menší holky jsou často velmi šikovné“ vyvrací zapálený trenér stereotyp, že by měla být každá basketbalistka vysoká.

S členskými poplatky jsou na tom v Králově Poli podobně jako v Žabinách. „Pro dívky, co hrají celostátní soutěže, je to zhruba 600,- Kč na měsíc, podstatnou část zajišťuje klub. Pro děti v přípravkách je to 3000,- Kč za rok,“ říká Mazálek, jenž se trenéřině věnuje už patnáctým rokem.

Valosun Brno

chlapci


Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii

dívky


Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii Zobrazit fotografii